Między królewskim majestatem a szlachecką wolnością. Podstaw

Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić Między królewskim majestatem a szlachecką wolnością. Podstaw. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).
- Data wydania
- 2002-01-01
- Autor
- Marcin Sokalski
- Liczba stron
- 256 stron
- Czas czytania
- 4 godziny i 16 minut
- Język
- polski
- Wydawca
- Historia Iagellonica
- ISBN
- 8388737066
- Ocena
- Kategoria
- Powieść Historyczna
Wprowadzenie do książki pt. "Między królewskim majestatem a szlachecką wolnością. Podstaw" autorstwa Marcin Sokalski
Niniejsza rozprawa składa się ze wstępu, sześciu rozdziałów i zakończenia. rozdział pierwszy przedstawia zarys problematyki patronatu magnackiego na terenie małopolski na przykładzie wybranych patronatów. Omawia także dotychczasowy przebieg karier wybranych przedstawicieli małopolskiej elity politycznej. Rozdział drugi przedstawia postawy polityczne Małopolan w momencie ujawnienia planów abdykacyjnych Jana Kazimierza, analizuje wybrane produkty publicystyki politycznej z lat oraz omawia sejmik generalny w Nowym Mieście Korczynie z lutego r. Rozdział trzeci ukazuje postawy polityczne szlachty małopolskiej między sejmem elekcyjnym wiosną r. a sejmem koronacyjnym jesienią tego roku. Rozdział czwarty prezentuje postawy polityczne szlachty małopolskiej na dwóch sejmach w r. i jej rolę polityczną w mało dotychczas zbadanych wydarzeniach podczas pospolitego ruszenia jesienią r. Rozdziały piąty i szósty koncentrują się na okolicznościach, które doprowadziły w r. do zawiązania konfederacji gołąbskiej, prezentują udział w niej szlachty małopolskiej omawiają polityczną rolę Małopolan na sejmie pacyfikacyjnym w r. Przy cytowaniu tekstów źródłowych oparłem się na instrukcji wydawniczej dla tekstów źródłowych nowożytnych z roku . Pełne imię i nazwisko i osoby podaję za pierwszym razem, wraz z urzędem dla łatwiejszego zidentifikowania, np. Kochanowskich Piotr Kochanowski starosta radomski. Piotr Korwin wojski sandomierski. W kilku przypadkach nie udało się dokonać identyfikacji imienia bądź pełnego imienia i nazwiska z urzędem. Na końcu pracy znajdują się trzy aneksy. Pierwszy zawiera listę posłów małopolskich wybranych na sejmy lat konwokacja . Tłustym druidem wyróżniłem osoby, których obecność można udowodnić na podstawie diariuszy sejmowych, korespondencji np. do szlachty po sejmie lub przez domniemanie obecności. Aneks drugi zawiera listę aktywności senatorów małopolskich, ale tylko wówczas, gdy piastowali urząd senatorski w Małopolsce właściwej wyjątek uczyniłem dla marszałka nadwornego koronnego J. K. Branickiego i S. H. Lubomirskiego , stąd też po roku przestałem uwzględniać np Aleksandra Ludwika Niezabitowskiego, który na sejmie koronacyjnym w tym roku przeszedł z kasztelani sądeckiej na bełską. Aneks trzeci zawiera listę posłów i skróconą informację o ich aktywności na poszczególnych sejmach. W aneksach I i III zrezygnowałem z uwzględniania wszystkich uczestników elekcji z Małopolski.
Czy książka "Między królewskim majestatem a szlachecką wolnością. Podstaw" jest dostępna na chomikuj?
To pytanie jest zadawane przez dziesiątki ludzi każdego dnia. Nie warto tracić czas na poszukiwanie pirackich źródeł, krzywdząc przy tym prawo autorskie, które jest bardzo istotne dla każdego pisarza. Wspieraj legalną kulturę, korzystając z serwisów tj. Amazon, Empik oraz Gandalf. Księżkę Między królewskim majestatem a szlachecką wolnością. Podstaw prawdopodobnie można tam kupić lub przeczytać bez limitów i dużych opłat. Została wydana w roku 2002. Natomiast dokładną premierę miała w 2002-01-01 Co więcej, książka Między królewskim majestatem a szlachecką wolnością. Podstaw wpisuje się w gatunek Powieść Historyczna. Książka liczy dokładnie 256 stron, co przekłada się średnio na 4 godziny i 16 minut czytania, zakładając, że przeczytanie jednej strony zajmie Ci minutę. Książka ukazał się dzięki wydawnictwu Historia Iagellonica.
Zgłoś naruszenie praw autorskich