MROK

MROK chomikuj pdf
Tytuł oryginalny
HARM
Data wydania
2011-01-01
Autor
Brian W. Aldiss
Liczba stron
240 stron
Czas czytania
4 godziny
Język
polski
Tłumaczenie
Stefan Baranowski
Wydawca
Vis-á-Vis/Etiuda
ISBN
9788361516958
Ocena
6.00 / 10.00
Kategoria
Fantastyka, Fantasy, Science Fiction

Jeżeli nie widzisz powyżej porównywarki cenowej, oznacza to, że nie posiadamy informacji gdzie można zakupić tę publikację. Znalazłeś błąd w serwisie? Skontaktuj się z nami i przekaż swoje uwagi (zakładka kontakt).

Zarys książki pt. "MROK" autorstwa Brian W. Aldiss

Na dalekiej planecie stygia mężczyzna imieniem fremant prześladowany wspomnieniami tortur, które wydają się pochodzić z umysłu paula walczy o przetrwanie wraz z niewielką grupą kolonistów w surowym, lecz dziwnie pięknym świecie, w którym dominującą formą życia są owady. Jedyna humanoidalna rasa zamieszkująca planetę została wytępiona przez osadników, których długa podróż na Stygię spowodowała, że nie są już w stanie zrozumieć własnej historii i techniki. Znalazłszy się w bardziej prymitywnych warunkach, zaczynają powtarzać wszystkie błędy świata, z którego uciekli. Czy Paul wyobrażając sobie, że jest Fremantem ucieka od okropności więzienia? A może istnieje silniejszy – i znacznie dziwniejszy – związek między tymi dwoma ludźmi, których bardzo odmienne losy zaczynają wykazywać osobliwe podobieństwa? Ich tożsamości wydają się zacierać, a na koniec zlewać.

Czy książka "MROK" jest dostępna na chomikuj?

To pytanie jest zadawane przez setki ludzi każdego wieczora. Nie warto tracić czas na poszukiwanie pirackich źródeł, krzywdząc przy tym prawo autorskie, które jest bardzo istotne dla każdego pisarza. Wspieraj legalną kulturę, korzystając z serwisów tj. Amazon, Empik oraz Gandalf. Księżkę MROK prawdopodobnie można tam kupić lub przeczytać bez limitów i wielkich opłat. Oryginalny tytuł (nazwa międzynarodowa) ksiązki to HARM. Została wydana w roku 2011. Natomiast dokładną premierę miała w 2011-01-01 Co więcej, książka MROK wpisuje się w gatunek Fantastyka, Fantasy, Science Fiction. Książka liczy dokładnie 240 stron, co przekłada się średnio na 4 godziny czytania, zakładając, że przeczytanie jednej strony zajmie Ci minutę. Książka ukazał się dzięki wydawnictwu Vis-á-Vis/Etiuda.

Zgłoś naruszenie praw autorskich

Książki przeglądane przez innych

Jestem Grimalkin

„Idę po ciebie. Nie powstrzymają mnie żywi, ni umarli…”To właśnie ona jest najbardziej przerażającą, najbardziej bezwzględną i niebezpieczną wiedźmą w całym Hrabstwie. Jeśli na ciebie poluje – nie uciekniesz. Jeśli staniesz jej na drodze –... Przejdź do książki

Ostatnia Wróżba

Kanclerz Verkho, posiadający w swych rękach magiczny talizman, otacza Xantium, stolicę Imperium, zaczarowaną kopułą i ogłasza się nowym Cesarzem. Przebywająca na wygnaniu rodzina cesarska zmuszona jest do ciągłej ucieczki. Gdy ścigani docierają w końcu do... Przejdź do książki

KSIĄŻKI WYBRANE: Dziewczyna, która ścigała księżyc, Wzgórze Szkieletów, Villa Mirabella, Pierwsza zasada

1. "Dziewczyna, która ścigała księżyc" Sarah. A. AllenMaleńkie Mullaby w Karolinie Północnej nie jest miasteczkiem takim jak inne. Na każdym kroku spotkać tu można coś niezwykłego. Ulicą kroczy człowiek tak wysoki, że sięga wzrokiem w... Przejdź do książki

Linia ognia

Dlaczego Święty Mikołaj musiał zginąć? Jak działa na krasnoludki Glaser Safety Slug? Czego nie znalazł w Iraku Hans Blix i co wspólnego ma Osama bin Laden z Aladynem?Nie należy się oszukiwać, łudzić, ani pozwolić zwieść... Przejdź do książki

Dziecko księżyca

Kim jest Luna? Matką, żoną, prywatnym detektywem – oraz wampirem. Przed sześcioma laty Samantha Moon, pracownica federalnego urzędu, była zwykłą kobietą, mieszkała na przedmieściu i woziła dzieci na treningi. Nagle jedno niespodziewane, nieprawdopodobne wydarzenie –... Przejdź do książki

Nadejście nocy

Trylogia zimnego Ognia. Tom 2Specyfika działania fae powoduje, że złożone mechanizmy i przedmioty nie zawsze działają zgodnie ze swoim przeznaczeniem i ich funkcjonowanie jest nieprzewidywalne, co powoduje stopniowe odejście od zaawansowanej technologicznie cywilizacji do poziomu... Przejdź do książki

Salt for Air

Greek mythology meets The Little Mermaid in this delicious fantasy novel about a quiet, nerdy girl who meets a mer prince in her bathroom. Perfect for fans of The Heroes of Olympus and the Lux... Przejdź do książki

Nauka Świata Dysku I

W fantastycznej rzeczywistości Świata Dysku wszystko działa w zgodzie z magią i zdrowym rozsądkiem. Świat jest płaski a szansa jedna na milion sprawdza się w dziewięciu przypadkach na dziesięć. Nasz świat jest zupełnie inny –... Przejdź do książki

Drapieżność naszego wieku

Przed oczami czytelnika rozpościera się świat odległej przyszłości a w nim - miasto-kurort. Świat wypoczynku i wakacji, świat z połyskliwych stron kolorowego czasopisma. Ludzie żyją w nim wesoło i beztrosko, zabawa trwa okrągłą dobę, nikt... Przejdź do książki

Ucieczka światów

Toller Maraquine Drugi, kapitan Służb Podniebnych, podążając z Landu na Overland za ukochaną - dumną księżną Vantarą - napotyka ogromny, żywy kryształowy dysk. Akcja trzeciego tomu powieści, czyli "Ucieczki światów", rozgrywa się w dwadzieścia kilka... Przejdź do książki

Smocza Rodzina

W kopalni węgla dochodzi do eksplozji. Młody wychowanek Harfiarza, Kindan, w jednej chwili traci rodzinę, a obóz silnego, widzącego w ciemności smoka. Osierocony chłopiec wraz z tajemniczą dziewczyną wyrusza na poszukiwanie nowego whera-stróża, bez którego... Przejdź do książki

Prawo Caine’a

Caine poszedł w odstawkę – kaleka skorupa ludzkiej istoty, więziona w odosobnieniu przez Studio, które bezlitośnie go wyeksploatowało – gdy nagle okazuje się, że jest im potrzebny do jeszcze jednego, ostatniego przekrętu. Tyle że Caine... Przejdź do książki