Pomoc

Jak czytać ebooki?

Ebook to książka w elektroniczna. Można ją odczytać na każdym urządzeniu mobilnym, posiadającym ekran – na telefonie, tablecie, czytniku, czy też komputerze. Najpopularniejszy jest czytnik z uwagi na najwyższą jakość i wygodę czytania. Na drugim miejscu plasuje się telefon dzięki swojej uniwersalności.

Jak czytać ebooki? Oczywiście trzeba mieć zainstalowany program odczytujący format danego ebooka. Co więcej, warto ustawić bardziej naturalne dla oczu światło. Niektóre czytniki mają już specjalne właściwości, dzięki którym ekran bez mała imituje papier!

Co to jest ebook?

Ebook to inaczej książka zapisana w postaci umożliwiającej jej odczytanie na ekranie komputera, czytnika czy też na telefonie. Może być w różnym formacie – mobi, epub czy też pdf.  Najczęściej jest to format epub, co oznacza czasem konieczność zainstalowania czytnika na komputerze.

Jakie są zalety ebooków?

Przede wszystkim są one znacznie tańsze. Co więcej, są ekologiczne. Ponadto świetnie sprawdzają się w podróży, ponieważ nawet kilkadziesiąt ebooków spokojnie można załadować na jeden czytnik czy pamięć.

Co to jest audiobook?

Dzisiaj coraz częściej słyszy się o audiobookach. Czym one tak naprawdę są? Otóż audiobook to inaczej książka do słuchania. Co ciekawe, niektóre audiobooki to nie tylko i wyłącznie piękny głos lektora. Niektóre dzisiaj wzbogacane są o głosy różnych lektorów, a nawet o dodatkowe dźwięki czy delikatną muzykę budującą nastrój.

Jak prezentują się zalety audiobooków?

Przede wszystkim – nie męczą one wzroku tak jak klasyczne książki czy ebooki. Co więcej, możemy zapoznać się z dalszym ciągiem fascynującej lektury w każdym momencie – wychodząc z domu, sprzątając, podróżując tramwajem czy w nocy w samolocie.