„Grube wióry” ebook już niebawem!

grube wióry ebook

Rafał Pacześ – jeśli to imię i nazwisko nic Wam nie mówi, prawdopodobnie niewiele wiecie o polskim standupie. Ten człowiek żyje z tego, by rozśmieszać, jednak nie w sposób, który mógłby przywoływać na myśl stare kabarety. To nabijanie się z polskiej rzeczywistości, schematów myślowych, stereotypów – ot wszystkiego co nasze. I w tej powieści Pacześ także obiecuje nam „bekę”, chociaż na niej nie ma zamiaru kończyć. O czym są „Grube wióry” i kiedy znajdziemy książkę w sklepach?

Poza żartem

Pacześ nakłania nas, byśmy w jego powieści szukali nie jego, ale siebie. Czy rzeczywiście ma zamiar dać nam właśnie taką historie? Być może – zapowiada się bowiem raczej jak tragikomedia niż zapis ze standupowego występu przed setkami widzów. Tu nie będzie tylko żartów żarcików z Polski i ludzi ogółem. Przynajmniej tego możemy się spodziewać po opisie oraz słowach samego autora.

Zaskakujące jest już to, że Pacześ postanowił podzielić się z czytelnikami fabułą, nie zaś luźnymi zapiskami czy chociażby opowiadaniami. To powieść na niecałe 400 stron! Wiele zatem może pójść nie tak. Żarty mogą przyćmić rzeczywistość i odwrotnie. Może okazać się też, że będzie po prostu nudno. Pierwsze recenzje przedpremierowe napełniają jednak nadzieją, że Pacześ nie przeszarżował, zabawił się kosztem swoich bohaterów, jednak z całą pewnością nie czytelników.

O czym w ogóle są „Grube wióry”? O dwójce wykolejeńców, którzy poznają się przypadkowo i wykorzystują to zrządzenie losu, by razem upadać. A upada się najlepiej w pięknych dekoracjach. A zatem Fiordy! Alkohol goni kaca, trup także w fabule zawita. Słowem – dobra zabawa. Oby z drugim dnem.

„Grube wióry” pdf pobierz online

Wpisując „Grube wióry” pobierz online nie spodziewajcie się, że coś z tego wyjdzie. W tej chwili jesteśmy jeszcze przed premierą powieści Paczesia, dlatego żadne pobieranie nie wchodzi niestety w grę. Premiera wypada dopiero 14 października, dlatego musicie uzbroić się w cierpliwość. Wtedy z pewnością dostępne będą zarówno wydania papierowe jak i mobi czy pdf dla czytelników nierozstających się ze swoimi czytnikami.