„Powrót” – Nicholas Sparks

Nicholas Sparks to jedno z najgłośniejszych nazwisk ostatnich lat, chociażby dzięki bestsellerowemu „Pamiętnikowi”, „Bezpiecznej przystani” czy „Wciąż ją kocham”. Jego powieści były wielokrotnie ekranizowane i nadal są uwielbiane przez czytelniczki i czytelników na całym świecie. Wszystko dzięki niezwykle emocjonalnemu stylowi oraz pięknym historiom, które chwytają za serce. Czy tak jest również w przypadku najnowszej powieści Sparksa?

„Powrót” opowiada historię Trevora Bensona – młodego mężczyzny, lekarza, który został okaleczony podczas misji wojskowej. Niestety obrażenia ciała okazały się niczym w porównaniu z obrażeniami, jakie otrzymała psychika Trevora. Mężczyzna postanawia wykorzystać swoje traumy do tego, by pomagać innym osobom z PTSD. Jednak zanim to zrobi, musi uporządkować pewne sprawy związane ze śmiercią dziadka.

Najnowsza powieść Sparksa opowiada o przypadku, który jest w stanie całkowicie zmienić człowieka, ale także o mocy, jaką niesie ze sobą bezinteresowna pomoc. Nie zabraknie także wątku romantycznego, bez którego oczywiście nie obyłoby się w twórczości Sparksa. Jednak „Powrót” to nie tylko romans. To także zgrabnie utworzona akcja oraz interesująca tajemnica, która jest powoli rozwikływana przez bohatera (i czytelnika). To historia o chaosie, który niejednokrotnie wkrada się w nasze życie i pragnie nim zawładnąć. Chaosie, który dzięki ogromnej chęci do dążenia ku porządkowi, pomocy innych oraz własnej, niesłabnącej woli, nie jest w stanie z nami wygrać.

Powieść Sparksa czyta się wręcz doskonale. Głównie dzięki subtelnemu stylowi autora, który idealnie oddaje zarówno myśli głównego bohatera jak i świetnie wprowadza dialogi pomiędzy postaciami. Da się w nich wyczuć realizm, brak zakłamania. A to niezwykle ważne.

Gdzie kupić „Powrót” Nicholasa Sparksa?

Przede wszystkim książkę znajdziemy już w większych księgarniach. Nie musimy także czekać na „Powrót” epub czy mobi – książka jest dostępna także w formie ebooka a nawet audiobooka. Dlatego możecie z łatwością wybrać, jaki format będzie dla Was najbardziej odpowiedni.